poniedziałek, 25 stycznia 2010

ZIMOWE PTAKOLICZENIE

Serdecznie zapraszamy do udziału w Zimowym Ptakoliczeniu - corocznej akcji organizowanej przez OTOP, w ramach której liczone są ptaki spędzające zimę w sąsiedztwie ludzkich siedzib. Wystarczy znaleźć wolną godzinę w sobotę lub niedzielę i poświęcić ją na policzenie ptaków w lokalnym parku, na okolicznym skwerze, w przydomowym ogrodzie lub przy umieszczonym za oknem karmniku. Jakich ptaków wypatrywać? Obejrzyjcie naszą przedszkolną ptako-prezentację:

Kartę obserwacji ptaków można otrzymać u nauczycieli w grupach lub sciągnąć ze strony www.otop.org.pl. Na karcie obserwacji należy zaznaczyć liczbę osobników z poszczególnych gatunków zaobserwowanych w dniach 30-31 stycznia w ciągu wybranej godziny. Wpisana liczba powinna odzwierciedlać maksymalną liczbę ptaków widzianych naraz - pozwoli to uniknąć zawyżania wyniku spowodowanego kilkakrotnym liczeniem np. tej samej odwiedzającej karmnik bogatki.
Do 15 lutego 2010 wypełnioną kartę należy odesłać do Biura OTOP w Markach na adres: OTOP, ul.Odrowąża 24, 02-570 Marki k/Warszawy, lub przesłać mailem na adres Anna.Polotnicka@otop.org.pl z dopiskiem "Zimowe Ptakoliczenie".
Niech Was zima nie przestraszy! Liczcie ptaki!
A jesli komus z Was uda się sfotografować ptaki w czasie akcji ptakoliczenia, koniecznie przyniescie zdjęcie do przedszkola! Czekamy do 12 lutego!Nagrody czekają!!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz