wtorek, 4 maja 2010

Program eTwinning ma 5 lat!

Program eTwinning promuje szkolną i przedszkolną współpracę placówek edukacyjnych w Europie z zastosowaniem technologii informacyjno – komunikacyjnych, umożliwiającą społecznościom nauczycieli i uczniów tworzenie partnerstw w ramach różnorodnych dziedzin tematycznych.

Inauguracja eTwinning w Europie i Polsce miała miejsce w 2005 roku.

Przedszkole nr 48 z Oddziałami Integracyjnymi w Zabrzu podjęło się współpracy międzynarodowej eTwinning w roku 2006, realizując projekty o tematyce językowej, literackiej, przyrodniczej oraz międzykulturowej z przedszkolami i szkołami z: Grecji, Anglii, Walii, Włoch, Węgier, Rumunii, Francji, Niemiec, Republiki Czeskiej, Bułgarii, USA czy Australii.

Dotychczasowe działania w ramach Programu, wypracowane rezultaty oraz relacje z zadań i aktywności podejmowanych przez naszych wychowanków oraz ich europejskich rówieśników dostępne są na stronie internetowej:
Serdecznie zapraszamy do jej odwiedzenia!

5 maja, piąte urodziny eTwinning! Będziemy swiętować to wydarzenie ciasteczkami, balonami i innymi niespodziankami, a rodziców już dzis zapraszamy na projekcje wybranych działań naszych wychowanków, które wyswietlać będziemy w przedszkolnym holu!

Przedstawiamy oficjalną animację eTwinning ukazującą dlaczego szkoły i przedszkola angażują się w międzynarodowe projekty z użyciem technik ICT.


Wszystkiego najlepszego!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz